Hemen Okey Oynama

Günümüzde birçok kişi boş vakitlerini değerlendirmek ve okey oynayarak eğlenmek istemektedir. Bunun için hemenokeyoyna.net sitesine erişim yaparak, günün her saatinde okey oynayabiliyor. Hemen okey oynama seçenekleri sunulan sitede, her oyuncu okey oyunu için oluşturulmuş seçenekleri kullanabiliyorlar. Kullanıcılara sunulan seçenekler arasında, bedava okey, çanak okey, 101 okey seçenekleri vardır. Tüm okey oyunları sitede ücretsiz olarak oynanıyor. Seçilen oyunların zorluk dereceleri ve kuralları birbirinden farklı olabilmektedir. Kullanıcılar, kurallarını ve oynanış şekillerini bildikleri okey oyunlarını seçerek oynamaya başlıyorlar.

Nasıl Okey Oynayabilirim?

Online okey oynayabilmek için en eğlenceli okey sitesi hemenokeyoyna.net sitesidir. Bu sitede okey oyunu çeşitlerini canlı ve ücretsiz oynayabilmeniz için nick belirlemeli ve kayıt bölümüne şifre, mail adresi yazarak kayıt işlemlerinizi tamamlamalısınız. Okey oynayabilmek için yapmanız gerekenler şunlardır.

  • Siteye erişim yapmak,
  • Okey bölümünü seçmek ve kullanıcı girişi yapmak,
  • Yeni giriş yapanların üyelik hesabı oluşturması gerekiyor.
  • Okey salonu ve okey masası seçmek,

Masadaki oyuncu sayısı tamamlandığında, taş dağıtılmasını sağlamak ve taş dizilişlerini gerçekleştirmek, Hemenokeyoyna.net sitesinde bu işlemleri yaptığınızda, okey oynamaya başlamış olursunuz.

Okey Oynarken Nelere Dikkat Edilir?

Okey masasında taş dağıtımı yapıldıktan sonra, size verilen taşlar arasında, gösterge taşının ve okey taşının olup olmadığını kontrol etmek yapılacak olan ilk iştir. Gösterge taşı varsa, oyun sırası size geldiğinde, gösterge taşısın masadaki açık taşın yanına koyarak gösterge yapmalısınız. Daha sonra bu taşı tekrar alır ve elinizde sıralama oluşturmaya çalışırsınız. Okey taşı varsa onu joker taş olarak her yerde kullanabilirsiniz ve oyunun en değerli taşıdır. Taş atışlarını takip etmek dikkat edilecek konulardan birisidir.

Sahte Okey

Okey oyunundaki sahte okey taşları, üzerinde rakam bulunmayan, oyun taşları arasında iki adet bulunan taşlardır. Taş dağıtımında ortaya açılan taş gösterge taşıdır ve bir üstü okey taşı olarak kullanılır. Sahte okey ise okey taşının sıralı taş kullanımlarındaki yerine kullanılabilmektedir. Okey taşı, her yerde kullanılabildiği için rakam sıralamasındaki yeri için sahte okey kullanılabilmektedir. Sahte okey taşı her el değişmekte ve eldeki okey taşını temsile eden taştır.

Son Eklenenler