Hemen Okey Nasıl Açılır?

Online okey oynanabilmesi için hizmet veren hemenokeyoyna.net sitesi, belirlemiş olduğu kurallara göre okey oynanmasını sağlıyor. Okey severler, hangi okey türünde hangi kuralların olduğunu siteden öğrenebiliyorlar. Hemen okey nasıl açılır? Hangi sıralama ile açma daha kolay olur gibi seçenekler yine oyuncular tarafından belirlenmektedir. Okeyde açabilmek için eldeki taşların eksiksiz olarak sıralanması gerekiyor. Sıralama işlemlerinde, oyuncu gelen taşlara göre seri sıralama ya da çift sıralaması yapmaya çalışır. Sıralamayı yapan oyuncu, elindeki fazla taşı yerdeki açık taşın üzerine koyar ve bittiğini belirtir. Taş sıralamasını, göstererek diğer oyuncuların kontrol etmesini sağlar.

Okey Kuralları

Hemenokeyoyna.net tüm kullanıcılarının, kullanıcı girişi yapmasını ve kendilerine okey masalarından boş yer bulmalarını istemektedir. Okey masasında oyuna başlamadan önce oyuncuların, dikkat etmeleri gereken kuralları bilmesi gerekir.

  • Kullanıcı kaydı olmayanlar, okey oynayamayacak,
  • Üyelik durumu ve puana göre masa seçimi yapmak,
  • Okey oynayabilmek için masadaki oyuncu sayısının 4 olması gerekiyor,
  • Sitede taş dağıtımı sistem tarafından yapılır ve her el farklı oyuncu oyuna ilk başlar,
  • Oyuncular, gösterge ve okey taşlarına dikkat etmeli ve yerinde kullanmalıdır.

Sitede belirlenen okey kuralları, tüm kullanıcıların okey oyunlarını belirli bir düzende oynamasını sağlamaktadır.

Normal Okey

Okey oyunu için belirlenmiş olan kuralların tamamı, normal okey oyunu içindir. Diğer okey oyunları için belirlenen kurallar, normal okey kuralları üzerine eklenen kurallardır. Hemenokeyoyna.net sitesi herkesin okey oynamasını sağlamak için 7/24 hizmet vermektedir. Normal okey oyununu oynayan oyuncu sayısı çok fazladır. Belirlenen kurallar, hem basit hem de oyunun belirli bir düzende oynanmasını sağlamaktadır. Normal okey oyununda, normal bitişlerde 2 puan, okey atarak bitişlerde ise 4 puan silinir.

Okey Taşları

Okey oyununun tüm türleri, 106 adetten oluşan taş destesi ile oynanır. Okey taşlarında dört değişik renk ve 1 – 13 arasındaki rakamlar kullanılır. İki taş üzerinde ise rakam yazmaz, duruma göre özel simge bulunmaktadır. Her taş, sayı ve renk olarak çift olarak yer alır. Oyunda, aynı taşları biriktiren oyuncular çiftten bitme yöntemini de kullanabiliyorlar.1

Son Eklenenler