Hemen Okey İndir

Hemen okey sitesi, internet üzerinden 18 yaşından büyüklerin oyun oynamasını önermektedir. Hemenokeyoyna.net sitesi vermiş olduğu okey oyun hizmetleri ile kullanıcılarının okey oyununun tüm çeşitlerini oynamalarını sağlıyor. Hemen okey indir bölümünü seçenler, istedikleri odaya giriş yapabiliyor ve sohbet ederek okey oynamanın keyfini sürebiliyorlar. Sitede gösterilen oyun türleri arasında, okey plus, 101 okey, çanak okey, canlı okey seçenekleri yer alıyor. Ücretsiz okey seçenekleri sayesinde, okey severlerin istedikleri zaman erişim yaparak okey oynamalarını sağlıyor. Google üzerinden okey ile ilgili aramalar yaptığınızda, hemenokeyoyna.net sitesi linkine ulaşabiliyorsunuz.

Hemen Okey Kuralları

Hemenokeyoyna.net sitesi okey oyununun kurallara göre oynanmasını sağlamaktadır. Gerçek okey oyunlarında kullanılan kuralların tamamı, sitedeki okey oyunlarında da kullanılıyor. Kullanıcıların dikkat edeceği kurallar şunlardır.

  • Siteye, kullanıcı kaydı oluşturarak girmek,
  • Okey masası seçmek,
  • Oyuna başlayabilmek için masadaki oyuncu sayısının 4 kişiden oluşması,
  • Okey oyununda eli, elinde 15 bulunan oyuncu taş atışı yaparak başlatır.
  • Yerdeki taş gösterge taşıdır ve açıkta durur.
  • Okeyde bitmeye çalışan oyuncu, tüm taşları belirlenen sıralama kuralına göre sıralamış olmalıdır.

Belirlenmiş olan kurallar, okey oyununun belirli bir düzende ve eşit şartlarda oynanmasını sağlamaktadır.

Klasik Okey

Okey oyun çeşitleri arasında, normal okey olarak bilinen oyun türü klasik okey olarak isimlendirilmektedir. Keyifli vakit geçirmek için tercih edilen okey türüdür ve kuralları basit olduğu için her oyuncu tarafından rahatlıkla bilinmektedir. Hemenokeyoyna.net sitesindeki kullanıcılar, normal okey oynayarak zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilirler. Oyunu kazanmak isteyen oyuncunun yapacağı iş, diğer oyuncuların atmış oldukları taşları takip etmek ve atılan taşlara göre elindeki taşların sıralamalarını oluşturmaktır.

Okeyde Taş Renkleri

Okey oyunları 106 taşla oynanmakta ve taşlarda dört farklı renk kullanılmaktadır. Kullanılan renklerin ikisi koyu renk ikisi açık renktir. Okey oyununa başlamadan önce oyuncular, renklere göre kural koyabiliyorlar. Renk kuralında, kırmızı ve siyah renkleri için oyun puan değeri iki kat olmakta, sarı ve yeşil gibi renkler için normal puanlama yapılır. Ayrıca okey taşı sıralamalarında, renk gruplarına göre sıralama yapılmaktadır.

Son Eklenenler