Hemen Okey Giriş

Okey severlere, güvenilir oyun hizmeti sunmaya çalışan hemenokeyoyna.net sitesi 7/24 erişilebilir durumdadır. Kullanıcılarına kesintisiz oyun hizmeti veriyor ve okey oyununun tüm türlerinin farklı oyuncular ile keyifli bir şekilde oynanmasını sağlıyor. Hemen okey giriş işlemleri için açılan giriş penceresi üzerinden nick belirleyerek giriş kayıt işlemi yapılabiliyor. Giriş yapabilmek için oluşturulan, hesapta kullanılan nick ve şifre kullanılmaktadır. Şifresini unutmuş olanlar hemen yeni şifrelerini belirleyerek, girişlerini yapabiliyorlar.

Okey Salonu

Hemenokeyoyna.net sitesinde, kullanıcıların farklı salonlarda okey oynayabilmesi için şehir isimleri ile oluşturulmuş salon çeşitleri bulunabiliyor. Her okey salonunda birden fazla masa bulunmakta ve yüzlerce oyuncunun okey oynaması sağlanmaktadır. Okey oynayabilmek için yapılacak işlemler şunlardır.

  • Kullanıcı girişi yapmak,
  • Kullanıcı puanına göre uygun masayı seçmek,
  • Oyuncu eksiği bulunan masalara katılmak,
  • Oyun kuralları belirlendikten sonra taş dağıtılmasını sağlamak,
  • Taş dağıtımından sonra okey kurallarına göre sıralama oluşturmak,

Okey salonlarındaki, masalarda oyunlara başlayan bir oyuncu, kendisine verilen süre içerisinde oyununu oynamalıdır. Üç defa verilen sürede oynamayan oyuncu masadan atılmaktadır.

Okey Taşının Belirlenmesi

Gerçek okey oyunlarında, okey taşının belirlenebilmesi için oyuncular zar atışı yapar ve taş dağıtıcısı oyuncu zar atarak okeyi belirler. Hemenokeyoyna.net sitesinde ise taş dağıtım işlemi sistem tarafından yapıldığı için okey belirleme işlemi de sistem tarafından yapılmaktadır. Sistem tarafından oluşturulan bir algoritma ile 106 taş arasından bir taş seçilir ve masa ortasında gösterilir. Bu taşın eşi gösterge taşıdır. Okey taşı ise açılan taşın sayı olarak bir üstüdür. Gösterge taşı ile okey taşının rengi aynı olmak zorundadır.

Gösterge Taşı

Sitede, gösterge taşı belirlenirken, sistem her el için farklı gösterge belirler. Bu her oyunda okey taşının farklı olmasını sağlamaktadır. Kural olarak, elinde gösterge taşı bulunan oyuncu, yerden taş çekmeden gösterge hakkını kullanmalıdır. Taş çektikten sonra gösterge yapılamamaktadır. Gösterge taşı bulunduğu oyuncuya 1 puan kazandıracaktır. Okey oyunlarında, oyuncular masa ve oyun kuralı belirlemesini yaparken, göstergenin geçerli olup olmadığına karar verirler. Genellikle okey oyunlarında gösterge geçerli olmakta ve oyunculara avantaj sağlaması amaçlanmaktadır.

Son Eklenenler