Hemen Okey 3 Kişi İle Oynanır mı?

Okey oyununun mobilde daha fazla oynanmaya başlamasından sonra en fazla sorulan sorulardan birisi de Hemen okey 3 kişi ile oynanır mı? Olmuştur. Okey en az 2 kişiyle oynanabileceği gibi, 3 ya da 4 kişiyle de oynanabilen bir oyundur. Kişi sayısının değişiklik göstermesi, oyun kurallarında herhangi bir değişkenlik sağlamamaktadır. Çok basit bir oyun olması sebebiyle birçok millette bu oyun oynanmaktadır. Basit bir oyun olmasına rağmen, içerisinde yer alan stratejilere göre oynanması oyunun daha da zevkli bir hale gelmesini sağlar. Oyunda galip olmak isteyen kişinin taş takibini çok iyi yapması, eşi ile çok iyi bir oyun kurması ve kişisel oyun kabiliyetini geliştirmesi gerekir.

Okey Oynamak İçin Hangi Malzemeler Olmalıdır?

Okey oynayabilmek için belirli malzemelere ihtiyaç vardır. Bu malzemeler olmadığı zaman okey oynanamaz. 4 adet tahta ve plastikten yapılmış ıstaka, 106 adet okey taşı en önemli malzemelerden bazılarıdır. Bunun yanı sıra okey setinin içerisinde bir tane zar olması gerekmektedir. Bu zar okeye başlanmasını sağlayacağı için olmazsa olmazlardandır. Kare ya da dikdörtgen biçiminde bir masa olması ideal olarak görülse bile okey masası olması şart değildir. Sadece rahat hareket edilebilmesi açısından bu yönde tercihler yapılmaktadır.

Okey Oynamanın Faydaları Nelerdir?

Birçok ülkede oynanan okeyin, oynayan kişiye faydaları vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir.

  • Günlük hayatın stresini üstünden atmak isteyen kişiler okey oynayabilirler.
  • Kafasını dağıtmak isteyen kişiler bu oyunu oynayarak kafa dağıtabilirler.
  • Taş takibi ve doğru taş diziminden dolayı kişinin dikkatinin artmasında önemli derecede yardımcı olmaktadır. Dikkat dağınıklığı olan kişiler oyunu kaybetmeye daha yatkındırlar.
  • Kendini yalnız hisseden ve bu yüzden depresyona giren kişilerin sosyalliklerinin gelişmesinde yardımcı olmaktadır.
  • Yeni kişilerle oynandığı zaman iletişim kurulması artar ve böylece yeni arkadaşlıklar kurulabilir.
  • Boş zamanlarını keyifli ve kaliteli bir şekilde geçirmek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği oyunlar arasında yer almaktadır.
  • Yeni arkadaşlıklar kurulabildiği gibi okey sayesinde kalıcı arkadaşlıklarda kurulabilmektedir.

Son Eklenenler